Austrian Empire Navy Rum 18Y 0,7l (40%)
27,49

Austrian Empire Navy Rum 18Y 0,7l (40%)

Austrian Empire Navy 18YO Tento špecifický rum je vyrobený v limitovanom počte. Na svete nájdete iba 890 fliaš. Zmes rumov má pôvod na Barbadose, ktoré dozrievajú v amerických a francúzskych dubových sudoch. FARBA Mahagónová. VÔŇA Teplé drevo, karamel, drvené bobule - robia arómu sviežou. CHUŤ v SKRATKE Karamel s horkou čokoládou. V jeho chuti nájdeme sviežu chuť tropického ovocia, ktoré dlho dozrieva.  ZÁVER Okrúhly, krémový, teplý a pikantný, príjemný, dlhotrvajúci.

Austrian Empire Navy Reserva 1863 0,7l (40%)
25,49

Austrian Empire Navy Reserva 1863 0,7l (40%)

Austrian Empire Navy Reserva 1863 FARBA Krásna červenkasto-oranžová farba zdobí skvelý rum Austrian Empire Navy. VÔŇA Tento lahodný rum z Karibiku sa vyznačuje veľmi sviežou vôňou. CHUŤ v SKRATKE Bohaté, sladké tóny melasy, medu, karamelu a pečených banánov spolu s kakaom, orechmi a smotanovou vanilkou s náznakom sherry. V jeho chuti tiež nájdeme sviežu chuť tropického ovocia, ktoré dlho dozrieva. Tento špecifický rum je vyrobený v limitovanom počte.

Coruba 18Y 0,7l (40%)
69,90

Coruba 18Y 0,7l (40%)

Coruba 18Y Coruba 18-ročný je rum destilovaný v tradičných medených destilačných prístrojoch, dozrieva 18 rokov v malých dubových sudoch. Značka "Coruba" je registrovaná od roku 1943. Ručne plnený exkluzívny jamajský rum vhodný ku kubánskym cigarám (veľmi mäkký a jemný rum). FARBA Svetlý jantár so zlatými odleskami. VÔŇA Sladké korenie, karamel, demerala cukor, sušené banány, med. CHUŤ V SKRATKE Bohatá krémová chuť vareného ovocia, karamelizovaných jabĺk a masla s banánovými tónmi.

Jameson 18Y + GB 0,7L (40%)
118,99

Jameson 18Y + GB 0,7L (40%)

Jedna z najlepších írskych whiskies. Dozrievala minimálne 18 rokov v ručne vyberaných dubových sudoch z Európy a Ameriky, v ktorých bolo predtým uskladnené oloroso sherry. Posledných 6 mesiacov dozrievala v sudoch od bourbonu. To prináša stopy vanilky a celkovo vytvára mimoriadne vyrovnanú, komplexnú chuť. FARBA Tmavý jantár. VÔŇAAromatické oleje s nádychom dreva a koreneným karamelom.CHUŤ V SKRATKENádherne jemná, komplexná chuť, v ktorej cítiť tóny fondánu, karamelu, korenia a tiež znaky dreva a vanilky.

Grant´s 18Y 0,7l (40%)
49,50

Grant´s 18Y 0,7l (40%)

Prekrásna a čistá ukážka whisky Grant’s, kde najmladšia súčasť tejto whisky nie je mladšia ako 18 rokov. Farba je jantárová. V aróme cítiť figy, kokosové mlieko, smotanu, včelí vosk, rozpečený chlieb. Po chvíli ľahký náznak sherry. Chuť je neskutočne mohutná a bohatá. Prevažuje vres, med, sušené slivky. V pozadí veľmi ľahký náznak rašeliny a kože. Dokončenie je dlhé, tmavá čokoláda, na konci sa objaví ľahká suchosť a ovocie.Slušná a jemná mladá dáma, plná plachosti a kultivovanosti skrýva mohutný náboj, ba až takmer južanský temperament z Iberského poloostrova.

Cartavio XO 18y 0,7l (40%)
66,90

Cartavio XO 18y 0,7l (40%)

Cartavio XO 18y Rum do svojej jedinečnej dokonalosti dozrieva dlhé roky v dubových sudoch z Francúzska, USA a Slovinska. Ron Cartavio bol vytvorený v roku 1929 a teraz patrí spoločnosti Cartavio Rum Company, ktorá je súčasťou Grupo Fierro.  Vychutnajte si exkluzívny rum s plným a sladkým finišom. FARBA Mahagónová. VÔŇA Aróma karamelizovaného cukru s delikátnym korením ako je vanilka, zázvor a škorica, prepojená s ovocnými tónmi. CHUŤ V SKRATKE Pri prvom kontakte je chuť sladká a ľahká, ďalej chuť postupuje v tónoch dubu, čerstvého tabaku, kože, tmavej čokolády a sušeného ovocia.

Chivas Regal 18Y 0,7l (40%)
51,89

Chivas Regal 18Y 0,7l (40%)

Chivas Regal 18 je prémiová zmes viac ako dvadsiatich vzácnych druhov škótskych whisky. Vďaka 85 chuťovým stopám je každý dúšok novým a fascinujúcim objavom. Whisky získala niekoľko ocenení na prestížnych súťažiach. FARBA Intenzívna farba vychádzajúceho slnka. VÔŇA Mnohovrstvové spojenie sušeného ovocia, maslového karamelu a horkosti čokolády. CHUŤ V SKRATKE Jemná, výrazne sladká chuť pomarančov, lúčnych kvetov a škorice, ktorá kontrastuje s horkou čokoládou a s miernym náznakom dymu. Hrejivý a mimoriadne dlhý záver. 

Myers's Rum 0,7l (40%)
16,70

Myers's Rum 0,7l (40%)

Myers's Rum Dokonalý súlad chuti, farby a vône. Rum Myer’s je výsledkom zmiešania deviatich vybraných jamajských rumov, ktoré sú výsledkom procesu kotlíkovej destilácie a zrejú 2 až 4 roky v sudoch z bieleho dubu. FARBA Mahagónová. VÔŇA Rum vonia po tabaku, cédri, citrusových plodoch, čokoláde a aníze. CHUŤ V SKRATKE Plná a sladká s tónmi karamelu a kokosu. PODÁVAME Najlepšie sa hodí pre prípravu miešaných drinkov. Rum patrí medzi najpredávanejšie importované rumy v USA.

Naga Rum 0,7l (40%)
31,49

Naga Rum 0,7l (40%)

Naga Rum Je rum, ktorého sladkosť a jemnosť sú elegantne vyvážené korenistými a ovocnými tónmi. Názov rumu je podľa mystického názvu ázijského draka Naga.  FARBA Svetlá farba rumu. VÔŇA Vo vôni vystupujú korenené, drevené a bylinné tóny, najmä muškátový oriešok, klinček a kakao. CHUŤ v SKRATKE Neuveriteľne komplexná a harmonická chuť je podobná vôni, akurát je ešte výraznejšia. Nie príliš sladký na jazyku a predsa  s miernym nádychom banánového flambé.

Togouchi 18Y 0,7l (43,8%)
109,00

Togouchi 18Y 0,7l (43,8%)

Táto whisky s bohatou a vyváženou textúrou, ktorá dozrievala v dubových sudoch, je vyrobená z jednodruhových sladových whisky, zrejúcich najmenej 18 rokov. Má komplexný profil chutí, ktoré sú vyjadrené prostredníctvom intenzívnych drevitých a ovocných vôní.Toguchi 18Y je zmesou whisky so škótskymi a kanadskými vlastnosťami, ale s typicky japonskou dušou.