Benromach Peat Smoke 2017/2008 + GB 0,7l (46%)
52,90

Benromach Peat Smoke 2017/2008 + GB 0,7l (46%)

Whisky bola v roku 2008 destilovaná zo škótskeho organického jačmeňa a následne dozrievala v panenských amerických dubových sudoch až do roku 2017, kedy bola fľašovaná. Veľká a odvážna whisky s množstvom sladu v jej jadre, ktoré je obklopené karamelom, banánmi a mliečnou čokoládou. Jej jadro je doplnené ešte o krásne a jemné tóny pikantnosti a korenistého duba, ktorý jej dodáva hĺbku. Dnes je liehovar Benromach najmenším liehovarom v meste Speyside, s maximálnou kapacitou výroby pol milióna litrov ročne.

Benromach 10Y + GB 0,7l (43%)
49,90

Benromach 10Y + GB 0,7l (43%)

Benromach je príjemná whisky, ktorá vás dokáže prekvapiť svojim sladkým dozvukom. Vôňa whisky je suchá, doplnená o tóny sladu, duba a borovice. Po čase je cítiť sladké korenie s nádychom prichádzajúceho prúdu zo sherry suda a javorového pudingu. V mierne bylinnej chuti je cítiť jačmeň, ovocie a zázvor. V závere chuťové poháriky pohladí zázvor, suché sherry a mierne chmeľová chuť. 80% whisky 9 rokov z 10 strávila v sudoch po bourbone a zvyšných 20% whisky zrela v sudoch po sherry. Potom bola whisky zmiešaná a uložená ešte na rok do sudov po oloroso sherry.

Big Peat Whisky 0,7l (46%)
51,50

Big Peat Whisky 0,7l (46%)

Big Peat Whisky Big Peat vzniká miešaním prvotriednych whisky z pálenic zo Škótskeho ostrova Islay ako sú Ardbeg, Bowmore, Caol Ila a Port Ellen. VÔŇA Rašelina. Tóny čokolády, kávy a cédra s korením, vlašskými orechmi a mandľami. Troška škorice s olejovým dymom. CHUŤ v SKRATKE Jednoduchá, ľahká ale chutná. Silný dym, pokosená tráva, arašidy, korenie a rašelina. ZÁVER Pobrežie oceánu a dym strieda pokosenú trávu. Skvelá voľba pre vyhľadávačov zaujímavých chutí.

Compass Box 'The Peat Monster' 0,7l (46%)
47,90

Compass Box 'The Peat Monster' 0,7l (46%)

The Peat Monster vznikla kombináciou tých najlepších jednosladových whiskey z rôznych oblastí Škótska. Konkrétne, extrémne zadymenej whiskey z oblasti Islay a stredne zemitej Isle of Mull zo Speyside. Ideálna pre všetkých experimentátorov, ktorí ostávajú radšej pri zemi. VÔŇA Hlboká intenzívna rašelinová vôňa. CHUŤ V SKRATKE Vyvážená plná chuť, silne zadymená s bohatou zeminou.

Connemara Peated 0,7l (40%)
22,59

Connemara Peated 0,7l (40%)

Connemara Peated  Sladká írska whiskey pomenovaná podľa oblasti v Írsku, kde je vyrábaná. VÔŇA Aróma prináša tóny rašeliny so závanom medu a sušeného ovocia. CHUŤ v SKRATKE Chuť je hodvábne hladká s medovým začiatkom, nasleduje slad a ovocie s priestorom pre telnatú rašelinu. ZÁVER Dlhý a víťazný záver s medovými dokončením. Rýchlo sa stane vaším novým domácim miláčikom.