Connemara Irish Whiskey Turf Mor + GB 0,7L (46%)
49,90

Connemara Irish Whiskey Turf Mor + GB 0,7L (46%)

Connemara je veľmi zvláštna: je to jediná irská sladová whiskey vyrobená z jačmeňa (rašeliny). Vzostupný dym dáva jačmeňu typickú dymovú chuť, ktorú tak milujú znalci "slaných" sladov. Vo whiskey je cítiť pražený slad a jemnú vôňu vanilky. Chuť je zemitá doplnená o nádych koriandra a rašeliny. Dlhotrvajúci a dymový záver. Connemara je pomenovaná podľa krajiny západného Írska, ktorá má úchvatnú krásu s drsnými horami, jasnými a čistými jazerami a rašelinami.

Connemara Irish Whiskey 12Y + GB 0,7L (40%)
52,90

Connemara Irish Whiskey 12Y + GB 0,7L (40%)

Whiskey má citrónovú, čerstvú a ľahkú vôňu s tónmi olejovej rašeliny, ktorá sa spája s dotykom ľahučkého jablka a hrušky s náznakom vaječného krému a smotanového sladu. Chuť whiskey je sladká takmer perlivá s vidieckou zemitou rašelinou. Na povrchu cítiť cukríky s príchuťou rebarbory, pudingu, smotana a toast zo sladového a z pšeničného zrna s roztopeným maslom. Ľahké zakončenie so strednou dĺžkou. V závere možno cítiť vanilku a kyslé ovocie so stopami olejového dymu a korenia. Whiskey je víťaz mnohých medzinárodných súťaži. Je výsledkom veľkej snahy majstrov pálenice z Cooley.

Redbreast 21Y Irish Whiskey + GB 0,7L (46%)
179,00

Redbreast 21Y Irish Whiskey + GB 0,7L (46%)

Redbreast, jedna z najoceňovanejších írskych whiskey, je najpredávanejšia írska single pot still whiskey na svete. Whiskey má krásnu tropickú vôňu ananásu a rozdrvených arašidov. Vôňa je výrazná, plná a korenistá. Vo vôni možno cítiť slivky, dule a karamelizované jablko. Chuť je mentolová s miernou pikantnosťou a mierne kožená s náznakom nektarinky. Záver je sladký s tónmi jačmeňa. Redbreast 21Y whiskey je výnimočná, zložitá, ale zároveň plná života.

West Cork Original Irish Whiskey 0,7l (40%)
14,99

West Cork Original Irish Whiskey 0,7l (40%)

Liehovar West Cork Distillers (WCD) vznikol v roku 2003 a je unikátny tým, že všetky zariadenia na karamelizáciu, fermentáciu a destiláciu boli ručne vyrobené priamo na mieste tímom WCD. Spoločnosť WCD má niekoľko pozoruhodných spôsobov práce, ktoré prispievajú k výrobe liehovín s najvyššou kvalitou. Ide o miešanú írsku whiskey, ktorá obsahuje 75% zŕn írskej whiskey a 25% sladu írskej whiskey. Whiskey zreje v sudoch po bourbone (bourbon zrel v danom sude iba raz), čo jej dodáva hladkú a jemnú chuť. Farba je svetlo hnedá (dubová), vôňa je po citrusoch a korení. Na jazyku pretrváva sladká chuť…

Bushmills Irish Whiskey 10YO 0,7l (40%)
34,50

Bushmills Irish Whiskey 10YO 0,7l (40%)

Bushmills Irish Whiskey 10YO VÔŇA Vonia po banánovej šupke. CHUŤ v SKRATKE Stredne intenzívna, veľmi ovocná, čokoládový puding. ZÁVER Kvetinový, tanínový. CELKOVÝ DOJEM Pridajte kvapku vody a chutí rovnako ako kúsky nektárinky v jogurte s nízkym obsahom tuku!

Proper No. Twelve Irish Whiskey 0,7l (40%)
29,87

Proper No. Twelve Irish Whiskey 0,7l (40%)

Whiskey šampiónov Táto Írska whiskey nesie rukopis hviezdy UFC - Conora "The Notorious" McGregora. Namiešanie tej správnej chute mu trvalo až tri roky. Je pomenovaná podľa jeho rodiska, štvrte Crumlin s oblastným kódom 12, v meste Dublin kde sa tiež destiluje, zreje a plní do fliaš. Spustenie predaja v Írsku spôsobilo ošiaľ a tak bol jej predaj limitovaný na 2 kusy na osobu. VÔŇA Svieža, ovocná aróma s tónmi sladkých mandlí a pečeného zeleného jablka. CHUŤ v SKRATKE Neuveriteľná jemnosť postupne prináša chute sladkého medu, prirodzenú arómu vanilky a korenistú chuť dreva. ZÁVER V kontraste s…

Eight Islands Dark Caribbean Rum Irish Whiskey Cask Finish 0,7L (40%)
23,99

Eight Islands Dark Caribbean Rum Irish Whiskey Cask Finish 0,7L (40%)

Eight Islands Dark Caribbean Rum Irish Whiskey Cask Finish Aromatický a chutný. Tento rum má čo ponúknuť. Starostlivo zmiešané rumy, starené v sudoch po írskej whiskey mu dodali jedinečný charakter s jemnou a bohatou chuťou. Sladké, ovocné tóny sú v rovnováhe s drevitým, korenistým záverom. FARBA Tmavý jantár. VÔŇA Kombinácia ovocných a drevitých tónov. CHUŤ V SKRATKE Sladké, ovocné tóny v rovnováhe s drevitým a korenistým záverom.

West Cork Sherry Cask Finish 12Y Single Malt Irish Whiskey 0,7l (43%)
29,99

West Cork Sherry Cask Finish 12Y Single Malt Irish Whiskey 0,7l (43%)

Liehovar West Cork Distillers (WCD) založený v roku 2003 je unikátny v tom, že všetky zariadenia na karamelizáciu, fermentáciu a destiláciu boli ručne vyrobené priamo na mieste tímom WCD. Spoločnosť WCD má niekoľko pozoruhodných spôsobov práce, ktoré prispievajú k výrobe liehovín s najvyššou kvalitou. West Cork Sherry Cask Finish zreje 12 rokov v sudoch po bourbone (bourbon zrel v danom sude iba raz). Posledných 110 dní whiskey zreje v sudoch po sherry (Pedro Ximinez). Whiskey zreje v bourbon sudoch kratšiu dobu, ako je to bežné pre ostatné liehovary. Farba je mahagónová a vôňa je po slade,…

The Pogues The Official Irish Whiskey of The Legendary Band 0,7l (40%)
27,90

The Pogues The Official Irish Whiskey of The Legendary Band 0,7l (40%)

The Pogues The Official Irish Whiskey of The Legendary Band  (nezamieňať s americkou whiskey Old Pogue) Unikátna zmes 40% 10-ročnej a 7-ročnej single malt írskej whiskey zrejúcich v sherry a bourbonových sudoch a 4-ročnej írskej zrejúcej v bourbonových sudoch. Vyrábaná v malých várkach. FARBA Mahagónový dub. VÔŇA Aróma nesie tóny sladu a orechov, chuť je sladkastá, mandľová, po tmavej čokoláde a veľmi intenzívna. CHUŤ v SKRATKE Citrusová, korenistá, sušené ovocie s pretrvávajúcou sladkosťou. ZÁVER Dlhotrvajúci a zaoblený, s jemnou rovnováhou. Malý výbuch potešenia v každom dúšku.

West Cork Port Cask Finish 12Y Single Malt Irish Whiskey 0,7l (43%)
29,99

West Cork Port Cask Finish 12Y Single Malt Irish Whiskey 0,7l (43%)

West Cork Distillers bola založená v roku 2003 v grófstve West Cork v Írsku. Na výrobu svojej whiskey používa ručné remeselné vybavenie, írsku pšenicu a pramenitú vodu. Ide o 12 ročnú single malt írsku whiskey, ktorá zreje 12 rokov v sudoch po bourbone (bourbon zrel v danom sude iba raz). Posledných 110 dní whiskey zreje v sudoch po portskom (Douro Superior). Whiskey zreje v bourbon sudoch kratšiu dobu, ako je to bežné pre ostatné liehovary. Farba je mahagónová a vôňa je jemne sladkastá po horkej čokoláde a slade. Na jazyku pretrváva sladká chuť a záver je cítiť po sušenom hrozne a slade.